Paznokcie są wizytówką każdej kobiety. By uzyskać piękne paznokcie nie wystarczy je pomalować. Należy je właściwie piłować, stosować odpowiednią dietę i zabezpieczać przed uszkodzeniami. Oto kilka wskazówek: jak pielęgnować paznokcie na co dzień.

 

Stosowanie odżywki

Przynajmniej raz w tygodniu nakładaj na paznokcie odżywkę, która nawilży je i sprawi, że płytka stanie się grubsza, mocniejsza, a tym samym mniej podatna na złamania i na rozdwajanie się. Preparat nada naturalny połysk paznokciom, a w dodatku może być stosowany jako baza pod lakier do paznokci.

Piłowanie paznokci

Piłowanie paznokci jest bardzo ważną czynnością, jeśli chodzi o pielęgnację. Dwa razy w tygodniu wykonuj tę czynność najlepiej za pomocą szklanego pilnika, który nie strzępi boków paznokcia, tak jak pilnik metalowy. Paznokcie spiłuj na wybrany kształt.

Nakładanie kremu do rąk

Nakładanie kremu do rąk także należy do codziennej pielęgnacji paznokci. Wsmarowywanie kosmetyku powinnaś stosować po każdym umyciu rąk. Dzięki temu dłonie i płytka paznokci będą właściwie nawilżone. Przed pójściem spać także nakładaj krem i wykonuj delikatny masaż dłoni, który pobudzi krążenie w skórze.

 

Obcinanie skórek

Nie zapominaj o skórkach. Przynajmniej raz w tygodniu nawilż skórki przystosowanym do tego olejkiem, a następnie przy pomocy cążków usuń je. Obcięte skórki nadadzą paznokciom estetyczny wygląd. Uważaj jednak, by nie uszkodzić wału paznokcia za skórką.

Stosowanie zmywacza bez acetonu

Pomalowane paznokcie zmywaj za pomocą zmywacza bez acetonu. Preparat mający w składzie aceton wysuszy płytkę paznokcia. Staraj się stosować zmywacz maksymalnie raz w tygodniu i omijaj skórki oraz okolice płytki paznokcia.